AktualnościWszystkie

Staramy się o dodatkowy sprzęt dla szpitala

Samorząd powiatowy wraz z Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia ubiega się o dodatkowy sprzęt medyczny dla szpitala. Aby zapewnić pacjentom zarażonym wirusem Covid-19 jak najlepszej jakości diagnostyki, Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki wraz z prezes OCZ Magdaleną Puziewicz-Karpiak oraz dyrektorem medycznym OCZ Jarosławem Iwaszkiewiczem, wystosowali pismo do Ministra Zdrowia z prośbą o sfinansowanie zakupu lub przekazanie naszemu szpitalowi tomografu komputerowego (64-warstwowego), stacjonarnego aparatu RTG płucno-kostnego oraz przewoźnego aparatu RTG. Obecnie posiadane aparaty są awaryjne i wymagają częstych napraw.

Ostrzeszowska lecznica jako szpital węzłowy jest na pierwszej linii walki z pandemią koronowirusa. Od pierwszych dni marca ubiegłego roku jesteśmy szpitalem jednoimiennym, przygotowanym na hospitalizację 84 pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia Sars-CoV-2. Zabezpieczamy obecnie 8 łóżek intensywnej terapii, z dostępem do kardiomonitora oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej pacjentów. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć dodatkowe 3 stanowiska respiratorowe, w oparciu o wsparcie sprzętowe, tj. respiratory, kardiomonitory oraz pompy infuzyjne, o które zwracaliśmy się do Wojewody Wielkopolskiego.
W czasie walki z pandemią koronawirusa sfinansowano instalację zbiornika na dodatkowe 3000 l tlenu w celu pełnego zabezpieczenia potrzeb szpitala oraz jego pacjentów.
Aparaty do radiodiagnostyki,  jakimi dysponuje w chwili obecnej Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, są mocno wyeksploatowane i nie zapewniają komfortu oraz bezpieczeństwa pacjentom OCZ – czytamy w piśmie do Ministra Zdrowia.
Samorząd powiatowy i Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia nie posiadają środków na zakup tych urządzeń w odpowiedniej klasie, stąd prośba o wsparcie Ministerstwa Zdrowia.  

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content