V Ogólnopolski Festiwal Pasztetników 2010

W dniach 18-19 września 2010 r. został zorganizowany V Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Festiwal ten jest corocznym świętem wytwórców produktów tradycyjnych i regionalnych. Patronat honorowy nad nim objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Organizatorzy festiwalu przygotowali wiele atrakcji. W pierwszym dniu odbyły się trzy konkursy

– na najlepszy pasztet

– na najlepszą potrawę z gęsi

– na najlepszą nalewkę Powiatu Ostrzeszowskiego

Następnie odbyło się gotowania z komentarzem dra. Grzegorza Russaka Pt „Poznań – Wrocław – Warszawa – gotuje dla Ostrzeszowa”
oraz degustacja potraw przez mieszkańców. Podczas drugiego dnia festiwalu odbyła się oficjalna Gala w Kinoteatrze „Piast”, podczas której nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów na najlepszy pasztet, potrawę z gęsi i nalewkę. Na parkingu przy Baszcie Kazimierzowskiej odbył się Kiermasz Produktów Tradycyjnych i Lokalnych oraz pokazy gotowania połączone z degustacja przez publiczność. Odbyły się również liczne imprezy towarzyszące.

Zobacz protokoły jury:

– konkurs nalewek