Powiatowa Wystawa Koni, Festiwal Produktów Lokalnych – 2011

W dniach 2 – 3 lipca 2011 roku do Ośrodka Hodowli Koni  Marka Kubackiego w Korpysach zjechali miłośnicy koni oraz jeździectwa, aby wziąć udział w X Powiatowej Wystawie Koni, połączonej z festiwalem produktów lokalnych.  Coroczna Wystawa  organizowana jest przez Powiatowe Koło Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni w Ostrzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. Spośród zaproszonych gości obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Marianna Powązka, Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów Mariusz Witek, Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Zenon Cegła, Wójt Gminy Kraszewice Józef Olszewski, Wójt Gminy Doruchów Józef Wilkosz oraz Sekretarz Gminy Czajków Zdzisława Plewińska. Mimo deszczowej pogody impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pierwszego dnia odbyły się zawody w skokach przez przeszkody a także nie zabrakło wspaniałych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Drugiego dnia odbyła się wycena koni biorących udział w wystawie. Komisja Oceny Wystawy w składzie: Mirosław Konarczak – przewodniczący, Janusz Skórkowski oraz Krzysztof Wawrzynów – członkowie,  oceniali konie w skali od 0 do 10 punktów za następujące elementy: typ, pokrój, ruch, kondycja, pielęgnacja i ogólne przygotowanie konia do wystawy. Kolejno nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy a na plac wjechał poczet sztandarowy Związku Hodowców Koni, po czym Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki oraz przedstawiciele innych jednostek samorządowych  uhonorowali zwycięzców poszczególnych konkurencji. Następnie odbył się konkurs skoków przez przeszkody oraz konkurencja „potęga skoku”. Dużą uwagę oraz zachwyt wśród przybyłych wywołał 7 – letni Jasiu Godek, który mimo swego młodego wieku wiele osiągnął w tej dziedzinie. Impreza ta już na dobre zagościła w kalendarzu imprez powiatowych, więc zapraszamy już za rok na kolejną XI Powiatową Wystawę Koni.

Nagrodzone konie:

Kategoria I miejsce II miejsce III miejsce
Ogiery stadne BANKIET, właściciel: Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo LANOS, właściciel: Magdalena Gudra COTTONCLUB, właściciel: Urszula Farysej
Klacze solo starsze HERA, właściciel: Bogdan Jarych ULEVA, właściciel: Marek Kubacki CENZUSA, właściciel: Marcin Witek
Klacze ze źrebakami HITA, właściciel: Józef Parzonka CAPRI, właściciel: Włodzimierz Niedźwiecki BITKA, właściciel: Łukasz Jędrzejak
Klacze 1-roczne HIMENA, właściciel Józef Parzonka URODA-K, właściciel: Marek Kubacki PASJA, właściciel: Grzegorz Balcerzak
Klacze 2-letnie CAPRIOSA-N, właściciel: Włodzimierz Niedźwiecki TYRKONIA-K, właściciel: Marek Kubacki TIGRA-K, właściciel: Marek Kubacki
Klacze 3-letnie BAWENDA, właściciel: PHPU „Transvet” Doruchów ULABAJOU-K, właściciel: Marek Kubacki EMILA COSTA, właściciel: Zuzanna Bielak
Kuce i konie małe (klacze) TERCJA, właściciel: Jan Godek SELINA, właściciel: Marek Pomykała SARENKA-G, właściciel: Grzegorz Balcerzak
Kuce i konie małe (ogiery) TIJD VLIJT’S SANTIAGO,właściciel: Elżbieta Kołodziejek RONDO’S MATADOR, właściciel: Jerzy Kołodziejek PORTO, właściciel: Alan Niedźwiecki
Fryzy BAUKJE V.D. ELZENHOF,właściciel: Marzena Rudnik XENA LENA, właściciel: Marzena Rudnik NIENKE BIANCA H.,właściciel: Marzena Rudnik

Skoki przez przeszkody klasa N: