Powiatowa Wystawa Koni, Festiwal Produktów Lokalnych – 2008

6 lipca 2008r. w Ośrodku Hodowli Koni p. Marka Kubackiego w Korpysach obyła się VII Powiatowa Wystawa Koni. Jak co roku wystawa cieszyła się ogromny zainteresowaniem  wystawców  i mieszkańców regionu.  Ocenie poddano 44 konie,  a w konkursie skoków w dwóch kategoriach L i P brało udział aż 45 koni. Podczas imprezy p. Tadeusz Godek, wystawca i wielokrotny organizator wystawy,  uhonorowany został medalem  „Zasłużony dla Rolnictwa”. Wyróżniono również „Złotą Odznaką”  p. Janusza Pinkowskiego  byłego prezesa Powiatowego Koła Hodowców Koni.

Coroczne Powiatowe Wystawy Koni organizowane są przez Powiatowe Koło Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni w Ostrzeszowie oraz Wydział Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

Katarzyna Nowak