AktualnościWszystkie

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Powstaniu Kościuszkowskim

26 uczniów klas IV–VIII z 9 szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego (Doruchów, Niedźwiedź, Rogaszyce, Rojów, Ostrzeszów – S.P. 1, S.P. 2, Kobyla Góra, Mąkoszyce, Parzynów) wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Powstaniu Kościuszkowskim, który odbył się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze.

Laureaci:
I miejsce: Gabriela Ochędzan – S.P.  Rojów,
II miejsce: Michalina Miszkieło – S.P. Kobyla Góra,
III miejsce: Jakub Wróbel – S.P.  Doruchów,
III miejsce: Krystian Janasek – S.P. Kobyla Góra,
IV miejsce: Kalina Grzegorczyk – S.P. Doruchów,
wyróżnienie: Piotr Zawada – S.P. Rojów,
wyróżnienie: Michał Krawiec – S.P. nr 1 Ostrzeszów,
wyróżnienie: Hanna Sitek – S.P. Niedźwiedź,
wyróżnienie: Julian Wilk – S.P. Mąkoszyce,
wyróżnienie: Antonina Szajdak – S.P. nr 2 Ostrzeszów.

Zgodnie z Regulaminem zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, a wszyscy uczestnicy – broszury promujące gminę Kobyla Góra oraz upominki przywiezione przez gości z TPZO.

Uczestników konkursu dopingowali: starosta ostrzeszowski Lech Janicki, przedstawiciele TPZO: Stanisław Grzesiak, Bohdan Ogrodowski, i Mieczysław Mądry, Joanna Ciachera-Raduła – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze i  Karolina Hodyjas-Małowiejska – dyrektor GZO. Poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Powstaniu Kościuszkowskim był przedsięwzięciem upamiętniającym 230 rocznicę insurekcji kościuszkowskiej i postać jej naczelnika, wpisanym do kalendarza obchodów Roku Tadeusza Kościuszki ogłoszonego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej. Celami konkursu było m.in. pogłębianie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, wydarzeniach historycznych z nim związanych i miejscach go upamiętniających oraz popularyzowanie wśród uczniów głoszonych przez niego uniwersalnych, ponadczasowych haseł, kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia dumy z przeszłości naszej ojczyzny – wyjaśnia Małgorzata Koźmińska, która wraz z Małgorzatą Mokrzyńską organizowała konkurs.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content