Modernizacja infrastruktury społecznej – podpisano umowy z wykonawcami

Kompleksowa modernizacja infrastruktury społecznej w powiecie ostrzeszowskim – to przedsięwzięcie, które będzie realizowane w tym roku w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu „Polski ład” – Programu Inwestycji Strategicznych. Projekt dotyczy Domów Pomocy Społecznej podległych samorządowi powiatowemu oraz  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie:

– DPS Kobyla Góra – w zakresie modernizacji szybu windowego, wymiany urządzenia dźwigowego, modernizacji kotłowni gazowej, wymiany kotła gazowego, remontu wybranych łazienek i sanitariatów, modernizacji instalacji wodociągowej,

– DPS Marszałki – w zakresie modernizacji i wymiany pokrycia dachowego wraz z przebudową kominów, wymiany stolarki okiennej wraz z parapetami, wymiany orynnowania i instalacji odgromowej.

– DPS Kochłowy – w zakresie modernizacji oczyszczalni ścieków bytowych, modernizacji kotła olejowego z zasobnikami na wodę i uruchomienia nowej kotłowni, modernizacji windy, modernizacji łazienek i sanitariatów, modernizacji budynku terapeutyczno-mieszkalnego do wymogów przeciwpożarowych,

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie – w zakresie dostosowania do aktualnych przepisów oraz ekspertyzy technicznej z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Zakres prac obejmuje m.in. modernizację korytarzy z wymianą oświetlenia, czujnikami dymu, przyciskami oddymiania, wymianę 2 par drzwi wejściowych, wykonanie wejścia ewakuacyjnego z zabudową nowego korytarza w segmencie B, modernizację 2 klatek schodowych z montażem klapy oddymiającej, wymianę drzwi w pomieszczeniach holu oraz przebudowę dwóch pracowni klasowych.

Całkowita wartość robót budowlanych wynosi 4 747 736 złotych. Termin wykonania robót wyznaczono na 30 listopada br.

16 maja podpisano umowy z wykonawcami zadania: firmą usługowo- budowlaną  PAWBUD z Kalisza oraz firmą DACH-SYSTEM z Krasocina. Nadzór inwestorski nad całością pełnić będzie Mateusz Berski (firma Tolbud). Ze strony powiatu podpisy pod umowami złożył Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki oraz członek Zarząu Powiatu Adam Mickiewicz, przy kontrasygnacie skarbniczki powiatu Urszuli Mikołajczyk-Machoł. Przy podpisaniu umów obecne były autorki projektu Kompleksowa modernizacja infrastruktury społecznej w powiecie ostrzeszowskim – Ludmiła Cieślarczyk i Katarzyna Nowak.

Sprawdź również