Diecezjalna pielgrzymka na Kobylą Górę – spotkanie organizacyjne

Jak co roku katolickie święto Podwyższenia Krzyża jest okazją do spotkania wiernych diecezji kaliskiej pod Krzyżem Jubileuszowym na Kobylej Górze. Sprawy organizacyjne przedsięwzięcia były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się dzisiaj w Starostwie Powiatowym.

Pielgrzymi z diecezji kaliskiej spotkają się na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski 16 września. Program uroczystości obejmuje: modlitewne czuwanie o godzinie 14, „Koronkę do miłosierdzia Bożego” o godzinie 15 i o 15:10 mszę pod przewodnictwem księdza biskupa diecezji kaliskiej.
Po nabożeństwie organizatorzy zapraszają pielgrzymów na ciepły posiłek.
Jak co roku, w organizację uroczystości z okazji Święta Podwyższenia Krzyża włączają się władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego i gminy Kobyla Góra, policja, strażacy oraz harcerze. Na spotkaniu, które odbyło się dzisiaj u starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego z udziałem proboszcza parafii parzynowskiej Mirosława Jankowskiego i  opiekuna Ośrodka Duchowości Samotnia Marcina Wiśniewskiego, omawiano szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia, kwestie bezpieczeństwa i porządku.

Sprawdź również