SportWszystkie

Sukces Orkana Ostrzeszów na Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie

Orkan Ostrzeszów zajął IV miejsce na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS z Biegach Przełajowych w Żerkowie i okazał się najlepszym klubem w Wielkopolsce.
Województwo wielkopolskie zajęło 1 miejsce zdobywając znaczną przewagę punktową nad swoimi rywalami. W zawodach udział wzięli przedstawiciele 38 klubów z 9 województw. Zawodnicy zmierzyli się w 4 kategoriach wiekowych na dystansie od 1500 do 4000 m. Pod koniec zawodów zorganizowano również otwarty bieg dla dzieci na dystansie 1000 m. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej województw pierwsze trzy miejsca zostały zajęte przez: woj. wielkopolskie – 1001 pkt, woj. lubuskie – 342 pkt, woj. podlaskie – 309 pkt. W klasyfikacji klubowej reprezentanci Talex Borzytuchom – I miejsce 41, II miejsce LKS Omega Kleszczów 21 pkt., KS Pakiet Hajnówka- III miejsce 20 pkt. I IV miejsce 20pkt –  LKS Orkan Ostrzeszów. Orkan przegrał III miejsce stosunkiem wyżej punktowanych miejsc. Niemniej okazał się najlepszym klubem z Wielkopolski – podsumowuje przewodniczący RPLZZS Edmund Tetlak. Powiat ostrzeszowski reprezentowali: Kamil Kauka, Fabian Świątek, Nikola Kozłowska, Dominik Janicki, Szymon Bodura, Martyna Lubojańska, Wojciech Kozłowski, Mateusz Dziewięcki, Hanna Sipurzyńska, Hubert Grygowski, Kamil Janowski, Julia Jakóbczak.