Podpisano umowę poręczenia

Powiat wsparł Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia w zakresie bieżącego funkcjonowania – w związku z zaciągniętym przez OCZ kredytem w rachunku bieżącym spółki w wysokości 2 mln złotych, niezbędne było ustanowienie dodatkowych zabezpieczeń wymaganych przez bank PKO BP. Formą zabezpieczenia spłaty zobowiązań kredytowych było udzielenie poręczenia przez jednostkę samorządu terytorialnego. Bank wyraził zgodę na kredyt w wysokości 2 mln zł do 30 listopada, z poręczeniem powiatu w kwocie 1 mln zł.

Umowę poręczenia podpisano 29 marca – w imieniu powiatu dokument podpisał starosta Lech Janicki oraz wicestarosta Zofia Witkowska, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Urszuli Mikołajczyk-Machoł, a w imieniu banku pełnomocnicy: Adam Bogucki i Elżbieta Plesner. W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski, prezes OCZ Zbigniew Kluczkowski oraz członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz.

Sprawdź również