Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej

Rozpoczął się montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej powiatu ostrzeszowskiego. Przedsięwzięcie obejmuje Domy Pomocy Społecznej w Kochłowach i Kobylej Górze, Zakład Aktywności Zawodowej w Książenicach, I Liceum Ogólnokształcące,  Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 2 wraz budynkiem warsztatów szkolnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Starostwo Powiatowe.

Przypomnijmy, inwestycja będzie realizowana etapami: etap 1 – budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędnymi pracami remontowo-budowlanymi – potrwa do połowy marca tego roku, a etap 2 – przyłączenie i odbiór instalacji fotowoltaicznej  z operatorem systemu dystrybucyjnego oraz odbiór instalacji fotowoltaicznej przez Powiatową Komendę PSP – ma się zakończyć do 16 maja.

Zadanie kosztować będzie 1 627 620 złotych, z czego 1 300 000 złotych wynosi dofinansowanie, jakie otrzymał powiat ostrzeszowski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna moc instalacji wyniesie ok. 334,09 kW.

Montaż instalacji fotowoltaicznych na budynku starostwa

Sprawdź również