AktualnościWszystkie

56 cross ostrzeszowski

Dalsze losy najstarszej imprezy biegowej w Polsce – Crossu Ostrzeszowskiego – były tematem spotkania działaczy sportowych, stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie” i władz samorządowych powiatu i miasta, które z inicjatywy wicestarosty Zofii Witkowskiej odbyło się 24 listopada w sali sesyjnej starostwa powiatowego.
Przypomnijmy, z powodu pandemii 56 Cross Ostrzeszowski nie odbył się w roku 2020, ani w 2021. Czy odbędzie się w roku 2022? Wszystko wskazuje na to, że tak! Mimo rezygnacji głównego organizatora ostrzeszowskich przełajów – prezesa Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie Włodzimierza Drogiego, działacze sportowi podjęli decyzję o kontynuowaniu imprezy.
Jak ustalono, na czele grupy roboczej stanie Dariusz Świtoń – radny Rady Powiatu przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, nauczyciel informatyki, maratończyk i triathlonista. Zespół pod jego kierownictwem, złożony z przedstawicieli Orkana Ostrzeszów, LZS oraz SZS, do końca grudnia opracuje wstępny regulamin crossu; w styczniu odbędzie się spotkanie z udziałem wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego oraz dyrektorów szkół podstawowych i średnich.
Na spotkaniu w sprawie ostrzeszowskich crossów dyskutowano nad dalszą formułą imprezy, rozważano ograniczenie crossu do biegów przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz 2 biegów otwartych, i rozegranie ich na obszarze ośrodka sportu i rekreacji.
Zarówno władze Ostrzeszowa, jak i powiatu zadeklarowały zaangażowaną pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
56 cross będzie poświęcony pamięci działacza i spikera sportowego Wojciecha Mamysa; odbędzie się wiosną przyszłego roku. Numery startowe i medale już czekają.  

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content