Dodatkowy kurs PKS dla uczniów

Dzięki staraniom samorządu powiatowego, na wniosek rodziców, PKS uruchomi dodatkowy kurs dla uczniów ostrzeszowskich szkół ponadpodstawowych.

Samorząd powiatowy ubiegał się o uruchomienie regularnej linii komunikacyjnej lub modyfikację już istniejącej, tak aby młodzież z Kępna, Myjomic, Kierzna, Domanina i Mikorzyna mogła dojechać do szkół w Ostrzeszowie. Po licznych rozmowach z samorządem powiatowym, po przeanalizowaniu proponowanych zmian oraz po zakończeniu postępowań przetargowych na dowozy uczniów do szkół, prezes Zarządu PKS w Ostrowie Wlkp. zaproponował wprowadzenie dodatkowego kursu o godzinie 6:55 na trasie Kępno – Myjomice – Domanin – Mikorzyn – Ostrzeszów. Przyjazd do Ostrzeszowa zaplanowano na 7:41. Co istotne, kurs został skomunikowany na przystanku dworcowym w Ostrzeszowie z kursem o godzinie 7:50 na ul. Przemysłową, dzięki czemu uczniowie Zespołu Szkół nr 2 będą mogli skorzystać z przesiadki i zdążyć na zajęcia lekcyjne na godzinę 8:00. Autobus powrotny będzie odjeżdżał o godzinie 16:35. Nowy kurs zostanie uruchomiony 3 września.

Sprawdź również