Żegnamy przyjaciela naszego powiatu Hannsa-Michaela Nolla

30 września pożegnamy wielkiego przyjaciela naszego powiatu, dzięki któremu nawiązaliśmy współpracę partnerską z Blankenburgiem, wieloletniego burmistrza tego miasta – Hannsa-Michaela Nolla. Na uroczystości pogrzebowe uda się Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, by osobiście oddać hołd Zmarłemu.

Hanns-Michael Noll bardzo wiele wniósł w życie powiatu ostrzeszowskiego. To dzięki niemu doszło do sformalizowania kontaktów między powiatem ostrzeszowskim, a Blankenurgiem. Współpraca trwa już od 50 lat, a 4 września 2010 roku została podpisana umowa partnerska  obejmująca promocję, wymianę doświadczeń i współpracę w sferze kultury, oświaty, sportu i gospodarki między powiatem ostrzeszowskim, a miastem Blankeburg, współpracę w sprawach samorządności umacniania integracji europejskiej. Umowę podpisali burmistrz Hanns-Michael Noll oraz Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.
Znałem go i darzyłem wielkim szacunkiem i sympatią. Hanns-Michael Noll był osobą nietuzinkową. Miał szczególny dar w kontaktach z innymi. Potrafił docierać do serc i umysłów. Szanował innych, zyskując powszechną sympatię i oddanie. Zawsze uśmiechnięty, ciepły i otwarty na innych. Rzadko zdarza się osoba tak lubiana i ceniona – wspomina zmarłego Lech Janicki.
Dzięki staraniom i inspiracji Hannsa-Michaela trwa wieloletnia wymiana sportowa oraz kulturalna.
Dzięki Hannsowi-Michalowi nasza szkoła – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie nawiązało kontakt i współpracę z Gimnazjum Am Thie; wymiana sportowa i kulturalna zaowocowała trwałymi przyjaźniami między nauczycielami i uczniami obu szkół.
Hanns-Michael Noll na zawsze pozostanie częścią historii powiatu ostrzeszowskiego. Na zawsze też pozostanie w naszych sercach.
Cześć Jego pamięci!

Fot. arch. Hanns-Michael Noll na ostrzeszowskiej Baszcie

Hanns-Michael Noll urodził się 12 grudnia 1945 r. w Wernigerode. W 1964 wstąpił do wojskowych sił powietrznych i ukończył szkolenie kontrolera ruchu lotniczego. Pracował w służbach żeglugi powietrznej w Oldenburgu, Bremie, Maastricht i Kaufbeuren. Od 1991 do 1994 był odpowiedzialny za kształcenie i kształcenie w nowych krajach związkowych, a od 1994 do roku 2002 pełnił funkcję kierownika straży w Regionalnym Centrum Kontroli w Berlinie Deutsche Flugsicherung GmbH. W 2002 roku przeszedł na emeryturę. W 2002 roku został wybrany pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Miejskiego CDU Blankenburg (Harz). Od 2004 roku był członkiem Rady Miejskiej w Blankenburgu (Harz) i przewodniczącym frakcji grupy CDU/Kaufmannsgilde. W latach 2008-2015 był burmistrzem Blankenburga przed wyborem burmistrza miasta Blankenburg (Harz) w 2008 roku i sprawował to urząd do 2015 roku.
Hanns-Michael Noll zmarł w nocy 17 września.