Zbierze się Zarząd Powiatu

2 grudnia odbędzie się 50 posiedzenie Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie. Członkowie Zarządu rozpatrzą wnioski jednostek organizacyjnych powiatu o dokonanie zmian w planie finansowym oraz wniosek radnych Rady Miejskiej Ostrzeszów o doświetlenie przejść dla pieszych na drogach powiatowych. Ponadto wśród omawianych spraw znajdzie się kwestia opracowania uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasów będących własnością osób fizycznych położonych w części gminy Kobyla Góra, a także projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie 1m2 pasa drogowego dróg, których zarządcą jest Zarząd Powiatu na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem,, utrzymaniem i ochroną dróg. Zarząd zapozna się także z pismem gminy Doruchów w sprawie zadań drogowych do ujęcia w 5-letnim planie oraz pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w sprawie rekomendacji do zatwierdzania listy zadań ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.