Wspólnie o drogach – spotkały się komisje Rady Miejskiej i Rady Powiatu

Kwestie inwestycji drogowych były tematem wspólnego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Rady Powiatu w Ostrzeszowie oraz Komisji Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Rady Miejskiej Ostrzeszów, z udziałem ostrzeszowskiego starosty Lecha Janickiego i burmistrza Ostrzeszowa Patryka Jędrowiaka.
Celem spotkania było podzielenie się  informacjami na temat najważniejszych przedsięwzięć drogowych realizowanych przez oba samorządy, a także omówienie kwestii współfinansowania inwestycji na drogach powiatowych przez samorząd gminny. Finansowy udział samorządu miejskiego ma dotyczyć remontu drogi nr 5574P Mikstat-Ostrzeszów. Na tę inwestycję samorząd powiatowy postarał się o dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 200 000 złotych.
Wspólne posiedzenie komisji odbyło się wczoraj w sali konferncyjnej urzędu miejskiego. Inicjatorem spotkania był przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Ignacy Śmiatacz.