Więcej miejsc w doruchowskim Warsztacie Terapii Zajęciowej

Do 35 wzrośnie liczba miejsc dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie. Tak zdecydował Zarząd Powiatu na swoim dzisiejszym posiedzeniu.
Z wnioskiem o zwiększenie liczby uczestników wystąpiła kierownik WTZ w Doruchowie Magdalena Wojciechowska, w związku z oczekiwaniami społecznymi – w kolejce do warsztatu oczekuje w tej chwili pięć osób niepełnosprawnych.
Samorząd powiatowy wykazuje szczególną dbałość o jakość życia osób niepełnosprawnych – w powiecie ostrzeszowskim działa najwięcej warsztatów terapii zajęciowej w południowej Wielkopolsce. Warsztaty znajdują się w Ostrzeszowie, Pisarzowicach, Doruchowie i Kuźnicy Grabowskiej. Dodatkowo w Doruchowie, Kuźnicy Grabowskiej i Ostrzeszowie działają środowiskowe domy samopomocy. Z rehabilitacji społecznej, leczniczej i zawodowej w tych placówkach korzysta w sumie 225 osób (135 osób w warsztatach terapii zajęciowej).
Miasto Kalisz ma 2 warsztaty terapii zajęciowej, powiat kaliski – 1, podobnie jak powiaty: kępiński, jarociński i krotoszyński, w powiecie pleszewskim działają 2 warsztaty, a w powiecie ostrowskim – 3.
Funkcjonowanie warsztatów w 90% finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a w 10% ze środków powiatowych.