AktualnościWszystkie

Przy Okrągłym Stole

1 marca przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrzeszowie, Urzędu Gminy w Kobylej Górze oraz Urzędu Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną, jako realizatorzy projektu Razem możemy więcej, uczestniczyli w drugim spotkaniu Międzysektorowego Okrągłego Stołu w Warszawie.

Organizatorem spotkania była Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM Polska) w konsultacji z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Inicjatywa Okrągłego Stołu ma na celu diagnozę bieżących wyzwań i potrzeb w obszarze społeczno-ekonomicznej integracji uchodźców z Ukrainy służącą wypracowaniu rozwiązań użytecznych przy tworzeniu długotrwałej strategii włączania uchodźców i migrantów na rynek pracy oraz do społeczności lokalnych.

Drugie spotkanie było poświęcone wsparciu aktywności zawodowej i przedsiębiorczości osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy, ekonomii społecznej jako narzędzia aktywizacji zawodowej uchodźców i migrantów oraz włączeniu na rynek pracy osób młodych w Ukrainy (18+).

Interesującym punkiem podczas spotkania była diagnoza wyzwań oraz propozycja rekomendacji i rozwiązań – moderowane dyskusje przy stolikach tematycznych. Podczas warsztatów zostały przedstawione m.in. bariery, z jakimi musza się zmierzyć Ukraińcy.

Uczestnicy spotkania są przekonani, że dyskusja o barierach, jak i całe spotkanie pozytywne wpłynie na dalszą realizację projektu Razem możemy więcej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele sektora prywatnego, publicznego i pozarządowego, którzy przedstawili bariery widziane z ich punktu widzenia i możliwe sposoby ich rozwiązania.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content