Mistrzostwa powiatu na 50-lecie Orkana

Zakończenie obchodów 50-lecia LKS Orkan Ostrzeszów połączone z finałem Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych i mitingiem lekkoatletycznym odbyło się 19 października na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie.
Dla uczestników jubileuszowej uroczystości Orkana – członków klubu, jego trenerów i działaczy – przygotowano albumy prezentujące historię klubu i jego osiągnięcia – od lat sześćdziesiątych do dzisiaj.
Podczas uroczystości zamykającej obchody 50-lecia LKS Orkan Ostrzeszów, odbyły się drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w kategoriach dziecięcych. Zawody zostały rozegrane wraz z finałem Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie.
W punktacji drużynowej klas IV-VI dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrzeszowie, II miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie, III miejsce – SP Doruchów, IV – Kobyła Góra, V – Mikstat, VI – Mąkoszyce, VII – Grabów i VIII – Czajków. Najlepszą drużynę chłopców wystawiła Szkoła Podstawowa w Doruchowie, II miejsce zajęły Mąkoszyce, III – ostrzeszowska „Dwójka”, kolejne miejsca zajęły szkoły w Czajkowie, Mikstacie, Niedźwiedziu, Kobylej Górze i Parzynowie.
W kategorii klas VII i VIII dziewcząt I miejsce zdobyły Mąkoszyce, II – Mikstat, III – Doruchów, IV – Rojów, V – Kobyla Góra, a kolejne: Niedźwiedź, Parzynów, „Jedynka” Ostrzeszów i Czajków.
W kategorii chłopców klas VII i VIII zwyciężyła szkoła w Parzynowie, II miejsce zajęły Mąkoszyce, III – Rojów, kolejne: Doruchów, Niedźwiedź, Ostrzeszów, Kraszewice, Mikstat i Czajków.

Tabele wyników znajdują się tutaj:

fot. D. Wrzalski

Sprawdź również