AktualnościWszystkie

IX Dzień Dawcy Szpiku – dziękujemy!

84 kolejnych potencjalnych dawców – to efekt IX Dnia Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie, jaką wczoraj (4 grudnia) zorganizowały wszystkie 3 szkoły ponadpodstawowe powiatu ostrzeszowskiego. W sumie podczas naszych akcji zarejestrowało się 1163 osoby, z których aż 10 stało się dawcami rzeczywistymi, czyli – mówiąc wprost – uratowało czyjeś życie! Ten wspaniały wynik jest efektem pracy wielu ludzi o wielkich sercach – uczniów i nauczycieli, którzy poświęcili swój czas i wiele trudu angażując się w akcję Dnia Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie. 
Szczególne podziękowania należą się organizatorkom przedsięwzięcia: Katarzynie Dembskiej-Płonce i Ewie Karwackiej z Zespołu Szkół nr 2, Dorocie Pilarskiej z Zespołu Szkół nr 1 oraz  Małgorzacie Andrzejewskiej, Kindze Tekieli i Izabeli Tarnowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego, dyrekcji szkół oraz wspaniałej młodzieży!
Starosta ostrzeszowski Lech Janicki, który jak co roku obejmował akcję swoim patronatem, odwiedził wczoraj wszystkie szkoły, by osobiście pogratulować i podziękować wolontariuszom.  

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content