AktualnościWszystkie

Chemia bez tajemnic

17 grudnia 2020 roku 25 młodych chemików z trzynastu szkół powiatu ostrzeszowskiego, kępińskiego i oleśnickiego zmierzyło się podczas XIII Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego „Chemia bez tajemnic”.
Konkurs był skierowany dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności z chemii, upowszechnianie wiedzy z przedmiotu, poszukiwanie i promowanie utalentowanej młodzieży.
W tym roku ze względu na szczególną sytuację konkurs odbył się w formie on-line na platformie testportal.pl. W czasie konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi dotyczącymi różnych działów tematycznych. Liczba uzyskanych punktów zdecydowała o kolejności przyznanych miejsc – wyjaśnia organizatorka konkursu, nauczycielka chemii w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze  Agnieszka Draszawka-Hoja.
Wyniki:
I miejsce: Weronika Mądra (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie)
II miejsce: Krzysztof Golanowski (Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną)
III miejsce: Emil Matuszek (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II w Kępnie).

Konkurs odbył się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

Uczestnicy konkursu: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II w Kępnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie, Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie, Szkoła Podstawowa im. J. Badury w Międzyborzu, Szkoła Podstawowa w Parzynowie i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w  Kobylej Górze.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content