Wsparcie dla Drohobyckiego Centrum Rehabilitacji

Samorząd powiatowy postanowił wesprzeć Drohobyckie Centrum Rehabilitacji Inwalidów, które swą charytatywną działalność prowadzi w spartańskich warunkach, bez ogrzewania i niezbędnego sprzętu. Dlatego też decyzją Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych oraz Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie przekazano ośrodkowi równowartość 1000 euro z przeznaczeniem na dofinansowanie założenia instalacji grzewczej. Dar (pochodzący z XX Charytatywnego Balu Starosty Ostrzeszowskiego) przekazano dzisiaj rano na ręce Janiny Chłopek ze Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie. Do pieniędzy dołączono rower rehabilitacyjny – dar Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Aktywni w Doruchowie, działającego przy tamtejszym Środowiskowym Domu Samopomocy.

Cieszymy się niezmiernie, że możemy wesprzeć instytucję prowadzącą działalność na rzecz najbardziej potrzebujących. Cieszymy się również, że do akcji wsparcia przyłączył się powiat miśnieński w Niemczech, będący partnerem powiatu ostrzeszowskiego. Życzymy owocnej pracy, wytrwałości oraz odwagi w trudnej i odpowiedzialnej pracy – napisano w okolicznościowym liście, który Janina Chłopek przekaże szefostwu Drohobyckiego Centrum Rehabilitacji Inwalidów.
Z kolei prezes Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Adam Chłopek w swoim piśmie do ostrzeszowskiego starosty napisał: W imieniu Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie składamy na Pana ręce  serca płynące podziękowania za wspieranie polskiej kultury i oświaty oraz pomoc w realizacji wielu naszych zamierzeń, za wielką życzliwość i przychylność, dzięki czemu polska oświata na Ukrainie zyskuje wysoką rangę.
Bezinteresowna pomoc, życzliwość i gotowość do wspierania potrzebujących, a w szczególności Drohobyckiego Centrum Rehabilitacji Inwalidów, to wyraz szlachetności. (…) Mimo, ze dzielą nas odległości i granice, łączy nas to, co się Polską zowie.”
W skromnej uroczystości przekazania wsparcia Drohobyckiego Centrum Rehabilitacji oprócz starosty i Janiny Chłopek uczestniczyli: prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych w Ostrzeszowie Ludmiła Cieślarczyk, wicestarosta Zofia Witkowska, członek Zarządu Powiatu i kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adam Mickiewicz, skarbnik powiatu Czesław Mitmański oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Ziemisław Szmaj i skarbnik Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych Katarzyna Nowak.