Walne Zebranie Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych

7 marca odbyło się Wale Zebranie Członków Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych w Ostrzeszowie. Członkowie stowarzyszenia przyjęli sprawozdanie z pracy Zarządu za 2018 rok, które złożyła wiceprezes Ludmiła Cieślarczyk, a także sprawozdanie finansowe za 2018 rok przygotowane przez skarbnika Katarzynę Nowak oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedłożone przez Andrzeja Stefańskiego.
Uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium ustępującemu zarządowi członkowie stowarzyszenia podjęli jednogłośnie. Jednomyślnie też przyjęto uchwałę w sprawie składu nowego Zarządu. Prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych przez najbliższe 4 lata będzie Ludmiła Cieślarczyk, jej zastępcą został Łukasz Przybył, skarbnikiem ponownie Katarzyna Nowak, a sekretarzem Małgorzata Domazer. W Komisji Rewizyjnej pracować będą: Ireneusz Jeziorny (przewodniczący), Andrzej Stefański i Maria Gąsiorek.
Wśród ubiegłorocznych przedsięwzięć podjętych przez Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych znalazło się między innymi zorganizowanie XIX Balu Starosty. Decyzję o podjęciu się tego zadania Zarząd SIP podjął mając na celu pomoc rodzinom i osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej oraz działanie na rzecz osób niepełnosprawnych  i ochrony zdrowia.
Ponadto w ubiegłym roku Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach konkursu małych grantów na projekt pn. „Bieg orienteeringowy na stulecie niepodległości”. Bieg przełajowy będący mistrzostwami powiatu odbył się we wrześniu na trasie wokół zalewu Blewązka w Kobylej Górze. Całkowita wartość projektu wyniosła14 300 zł, z czego dofinansowanie w ramach PROW wyniosło 11 400 zł.
W związku z dużym zainteresowaniem trasą orienteeringową Zarząd SIP postanowił zgłosić przedsięwzięcie do konkursu ogłoszonego przez samorząd województwa wielkopolskiego pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”- XIX edycja 2018 roku. Projekt został doceniony i uhonorowany przez Kapitułę Konkursu nagrodą pieniężną w wysokości 8 000 zł.
Ważnym wydarzeniem minionego roku była dla Zarządu SIP kontrola przeprowadzona przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego realizacji projektu pn. „Orienteering – aktywną formą spędzania wolnego czasu w powiecie ostrzeszowskim”. W jego ramach Stowarzyszenie wybudowało trasę turystyczno-krajobrazową do biegów na orientację oraz opracowało mapę trasy przebiegającej przez Kobylą Górę i Ostrzeszów. Wartość projektu wyniosła 27 500 zł, a dofinansowanie z PROW 22 000 zł. Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości.