Uchwalono program współpracy z organizacjami pozarządowymi

Rada Powiatu przyjęła dzisiaj program współpracy powiatu ostrzeszowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok.

Obowiązek uchwalenia rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi nakłada na organy samorządu terytorialnego Ustawa z 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Program zatwierdzony właśnie przez Radę Powiatu ma za zadanie ustalenie jednoznacznych zasad współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi, opartych na partnerstwie i jawności, w celu efektywnego wykonywania zadań publicznych i racjonalnego dysponowania publicznymi środkami dla wspólnego dobra lokalnej społeczności.
W dniach od 14 do 21 września zostały przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące uchwalanego programu. Organizacje pozarządowe nie wniosły do przedstawionego projektu żadnych uwag.
Program współpracy powiatu ostrzeszowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok znajduje się tutaj: Program współpracy 2019

Sprawdź również