Koronawirus – posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Wszystkie służby, inspekcje i straże, administracja rządowa oraz jednostki samorządu terytorialnego, pozostają w stałym kontakcie – dzisiaj odbyło się trzecie w tym miesiącu posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego; w wideokonferencji uczestniczył ostrzeszowski starosta Lech Janicki, a także wójtowie i burmistrzowie powiatu ostrzeszowskiego oraz szefowie powiatowych służb, inspekcji, straży i Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Konferencję poprowadził wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, gen. bryg, dr n. med. Andrzej Trybusz złożył informację na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym województwie. Na wczoraj w Wielkopolsce odnotowano 5 przypadków osób zarażonych koronawirusem oraz 1 zgon, w oddziałach zakaźnych wielkopolskich szpitali hospitalizowanych było 28 osób, kwarantannie poddano 120 osób, nad 831 osobami roztoczono nadzór epidemiologiczny.
W trakcie narady bieżące informacje na temat gotowości oraz realizacji zadań złożyli wielkopolscy komendanci policji i straży pożarnej. Ponadto tematem narady było funkcjonowanie jednostek służby zdrowia oraz placówek farmaceutycznych, a także szczególne kroki profilaktyczne w zamkniętych ośrodkach pomocy społecznej i szczególne zadania, jakie stanęły przed pracownikami pomocy społecznej.
Po zakończeniu narady Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aktualnymi informacjami o podjętych działaniach profilaktycznych i ograniczających wymienili się samorządowcy powiatu ostrzeszowskiego.