ZPP – apel do władz państwowych w sprawie sytuacji w sektorze ochrony zdrowia

Podczas ogólnopolskiego spotkania prezydentów, starostów i członków zarządów powiatów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia oraz dyrektorów i prezesów szpitali, które odbyło się 23 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, został zaprezentowany raport pt. „Sytuacja finansowa szpitali powiatowych w świetle nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych” opracowywany pod nadzorem prof. Eweliny Nojszewskiej przy współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Związkiem Powiatów Polskich oraz Ogólnopolskim Związkiem Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Ponadto podczas ww. spotkania przedstawiono i przyjęto apel do władz państwowych w sprawie sytuacji w sektorze ochrony zdrowia. Raport i apel prezentujemy poniżej: