Zespół Szkół nr 1 uczcił stulecie niepodległości

Prawie pół tysiąca osób – uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 odśpiewało dzisiaj o godzinie 11:11 Hymn Polski, by uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to element akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, w którą włączył się Zespół Szkół nr 1. Młodzież szkolna, przedstawiciele władz samorządowych powiatu ostrzeszowskiego oraz zaproszeni goście zebrali się o godzinie 11 przed obeliskiem poświęconym Powstaniu Wielkopolskiemu znajdującym się przed gmachem Zespołu Szkół nr 1 (miejsce pamięci poświęcone powstańcom zostało specjalnie na tę okazję gruntownie odnowione). Uroczystości otworzył dyrektor szkoły Dariusz Grzesik, a jego zastępca Wacław Mucha Kruczyński przypomniał historię Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie klas pierwszych ZS nr1 zaprezentowali  okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Część oficjalną uroczystości zamknęło wystąpienie starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego.
Kolejnymi elementami obchodów stulecia niepodległości w Zespole  Szkół nr 1 było sto okrążeń wokół szkolnego boiska sportowego oraz 10 000 pompek w wykonaniu uczniów i nauczycieli oraz starosty Lecha  Janickiego.