AktualnościWszystkie

Wręczenie nagród dla drużyny ratowniczek z Siedlikowa

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siedlikowie Prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Zbigniew Kluczkowski wraz z Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siedlikowie Anną Wiśniewską-Polus wręczyli wyróżnienia dla Leny Murdzek, Barbary Nowak, Hanny Sroczyńskiej oraz Anny Łaciny za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy życie”.

Konkurs miał dwa etapy, w pierwszym uczestnicy rozwiązali test on-line dotyczący zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy w sytuacjach, takich jak: zranienia, krwotoki, utrata przytomności, oparzenia, zachłyśnięcia czy obrażenia układu kostnego. W drugim etapie młodzi ratownicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Dla każdej z drużyn przygotowano konkretną sytuację – poprzez pozorowany wypadek uczestnicy demonstrowali, jak udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy. Nasze „ratowniczki” miały za zadanie pomóc niemowlęciu, które się zadławiło, a następnie doszło u niego do zatrzymania krążenia. Osobie dorosłej unieruchamiały złamaną kończynę górną oraz zaopatrywały krwawienie z nosa i ciało obce w kończynie dolnej.

Uczestniczki świetnie poradziły sobie z przygotowanym dla nich zadaniem zajmując 5 miejsce, a tym samym zdobywając wyróżnienie – Nagrodę Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content