Wotum zaufania dla Zarządu Powiatu

Po uprzednim przyjęciu Raportu o stanie powiatu, na dzisiejszej – VIII – sesji, Rada Powiatu w Ostrzeszowie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania.
Wotum zaufania to podjęta w specjalnym głosowaniu uchwała wyrażająca zaufanie do działalności Zarządu aprobująca jego bieżącą działalność.
Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie powiatowym, Zarząd Powiatu do 31 maja musi przedstawić Radzie Raport o stanie powiatu. Dokument ten stanowi podsumowanie działalności zarządu w roku poprzednim, w szczególności realizację programów, strategii oraz uchwał Rady Powiatu. Podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania zostało poprzedzone debatą nad raportem (w debacie mogli uczestniczyć także mieszkańcy powiatu, ale nikt nie skorzystał z tej możliwości).
Ostatecznie, po dyskusji radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia zarządowi wotum  zaufania szesnastoma głosami „za” (jeden radny wstrzymał się od głosu).