Wjazd do Doruchowa jak nowy

W ostatnich dniach sierpnia zakończono III etap przebudowy drogi powiatowej nr 5576P Ostrzeszów – Doruchów.
Zakres przebudowy ulicy Ostrzeszowskiej na odcinku 273 metrów bieżących obejmował: przebudowę chodnika o nawierzchni z betonowej kostki brukowej szer. 1,5 m, poszerzenie istniejącej drogi o szerokości 6,4 m, budowę obustronnego ścieku przykrawężnikowego szerokości  20 cm, przebudowę zjazdu w ciągu drogi o nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm i betonu asfaltowego, budowę wypustów kanalizacji deszczowej i przykanalików, a także budowę kanalizacji deszczowej w miejscu istniejącego rowu.
Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Ostrzeszowie. Prace trwały niespełna 5 tygodni; wartość robót wyniosła 586 tysięcy złotych. Powiat zrealizował przebudowę drogi przy finansowym udziale gminy Doruchów w wysokości 150 tysięcy zł.