WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Warsztaty gitarowe

W ramach cyklu „Warsztaty z mistrzem” Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty gitarowe z Leszkiem Cichońskim i Adamem Fularą. Warsztaty, które odbędą się 2 kwietnia mają stanowić rozgrzewkę przed przed jubileuszowym rekordem Guinnessa we Wrocławiu, który planowany jest na 1 maja we Wrocławiu.
Warsztaty to, nie tylko duża dawka merytorycznej wiedzy, obejmującej m.in. skale pentatoniczne czy schematy rytmiczne w akompaniamencie i solówkach, ale przede wszystkim ogromna pasja, którą Cichoński i Fulara zarażają swoich uczniów – gitarzystów na różnym poziomie zaawansowania.
Spotkanie dwóch światów gitary na pewno będzie inspirującym doświadczeniem dla uczestników tych warsztatów – zapewniają organizatorzy.
Po próbie bicia rekordu, około godz. 20.00 artyści zagrają koncert w Kawiarni Alchemik, a po nim około 21.00 odbędzie się Jam Session również z ich udziałem.
Leszek Cichoński – ceniony gitarzysta, kompozytor, wokalista, autor kultowych telewizyjnych programów edukacyjnych oraz wydanego 30 lat temu pierwszego polskiego podręcznika z kasetami magnetofonowymi „Blues-Rock Guitar Workshop”. Kurs ten stał się prawdziwą biblią dla kilku pokoleń fanów gitary.
Adam Fulara – muzyk, gitarzysta posługujący się rzadko spotykaną techniką – tappingiem oburęcznym, kompozytor, pedagog a przede wszystkim mistrz improwizacji. Stworzył podręcznik dla muzyków i pasjonatów muzyki „Zrozumieć język muzyki – teoria improwizacji”. To ponad 300-stronicowe kompendium wiedzy o teorii muzyki z punktu widzenia improwizatora.

2 kwietnia 2022 r.
– 13.00 – 15.00 Warsztaty Leszek Cichoński
– 15.00 – 17.00 Warsztaty Adam Fulara
– 20.00 Koncert Leszek Cichoński i Adam Fulara
– 21.00 Jam Session

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty: https://forms.gle/Fo8Z44iTuj8KmsC39

Bilety:

• Kasa Kina /wtorek – niedziela /15.00-20.00/

• Biletomaty /OCK i Kryta Pływalnia Oceanik/

• Online https://www.bilety24.pl/…/601-rekordowa-rozgrzewka.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content