Uniwersytet Trzeciego Wieku – inauguracja roku akademickiego 2024/2025

Już po raz 22 rozbrzmiało uroczyste „Gaudeamus igitur” inaugurując kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrzeszowie. Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego odbyła się 7 października w sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Uroczystość poprowadziła prezes Stowarzyszenia UTW Małgorzata Staniszewska, która w imieniu społeczności akademickiej przekazała podziękowania szczególnie zasłużonym słuchaczom: Czesławowi Drzazdze, Krystynie Pilarczyk i Mieczysławie Piotrowskiej. Nieobecnej na uroczystości inauguracyjnej Leokadii Krawczyk podziękowania wraz z upominkiem zostaną wręczone w terminie późniejszym.

Prezes przekazała również podziękowania dla samorządu powiatowego za dofinansowanie oraz stałe udostępnianie sali sesyjnej na potrzeby stowarzyszenia, a także samorządowi miasta i gminy Ostrzeszów i zaprzyjaźnionym instytucjom kultury: Ostrzeszowskiemu Centrum Kultury, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy oraz Muzeum Regionalnemu. W imieniu samorządu powiatowego życzenia owocnego roku akademickiego społeczności akademickiej przekazała dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Aneta Małolepsza.

Wykład inauguracyjny pt. „Wulkany w układzie słonecznym” wygłosił prof. Andrzej Pigulski.

Rok akademicki 2024/2025 rozpoczęło ponad 300 studentów UTW, w tym aż 36 nowych. W nowym roku słuchacze ostrzeszowskiego UTW będą mogli pracować w 16 sekcjach tematycznych: literacko-muzycznej, sekcji Zaczytani, teatralnej, języka angielskiego, promocji zdrowia, rękodzielniczej, krawieckiej, plastycznej, dwóch gimnastycznych, gimnastyki w wodzie, pływackiej, nordic walking, tanecznej, sekcji graczy oraz w zespole wokalnym Jesienne Róże.