AktualnościWszystkie

Ukazał się nieodpłatny „Magazyn Powiatowy”

Właśnie ukazał się 3 numer rocznika „Magazyn Powiatowy” – pisma, którego zadaniem jest informowanie o pracach samorządu powiatowego i prezentowanie najważniejszych wydarzeń we wszystkich sferach działalności powiatu, między innymi w zakresie edukacji publicznej, komunikacji i dróg, promocji i ochrony zdrowia, pomocy społecznej, wspierania osób niepełnosprawnych.
Nie był to rok łatwy, wciąż bowiem prowadzimy walkę z pandemią koronawirusa; jednak nie zasypialiśmy gruszek w popiele – samorząd powiatowy sporządził sporo wniosków i pozyskał niemałe środki, między innymi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Regionalnego Programu Operacyjnego, Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg czy z Rządowego Programu Polski Ład. Wiele wysiłku kosztowała stabilizacja funkcjonowania naszych Domów Pomocy Społecznej, które z powodu pandemii borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Jak zawsze wiele uwagi i pracy poświęciliśmy modernizacji sieci dróg powiatowych – 16,688 km odnowionych nawierzchni to efekt tegorocznych działań samorządu powiatowego, który współpracuje w tym zakresie z samorządami gminnymi – podkreśla we wstępie „Magazynu Powiatowego” Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.
W publikacji znalazła się także krzyżówka ekologiczna – na autorów prawidłowych rozwiązań czekają nagrody – 1 bon o wartości 200 zł i 2 bony o wartości 100 zł do realizacji w sklepie sportowym, oraz 3 zestawy gadżetów promocyjnych powiatu. Zachęcamy do spróbowania swoich sił.
Nieodpłatny „Magazyn Powiatowy” jest dostępny w Starostwie Powiatowym – przy Biurze Podawczym oraz w Wydziale Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, a w najbliższych dniach trafi do wszystkich urzędów miejskich i gminnych naszego powiatu. Pismo będzie dostępne także w sklepach Rolnik i Społem w Ostrzeszowie, a także w bibliotece publicznej w Ostrzeszowie i w jednostkach organizacyjnych powiatu.  Zapraszamy do lektury.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content