„Transplantacja – jestem na TAK” – inauguracja

Dzisiaj w auli Zespołu Szkół nr 1 uroczyście zainaugurowano XII edycję kampanii Drugie Życie „Transplantacja jestem na TAK!” pod patronatem starosty ostrzeszowskiego. Dyrekcja, szkolny koordynator akcji „Drugie Życie” i Liderzy Zdrowia Zespołu Szkół nr 1 zaprosili na uroczystość pełnoletnich uczniów szkół średnich oraz zainteresowanych tematyką transplantacji, pełnoletnich mieszkańców powiatu. Honorowego patrona akcji reprezentował członek Zarządu Powiatu, jednocześnie kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego Adam Mickiewicz i zastępca kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Maria Gąsiorek. W inauguracji kampanii uczestniczył także burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak, dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi oraz przedstawiciele służb, inspekcji i straży.
Kampanię otworzył dyrektor ZS nr 1 Dariusz Grzesik, a z prelekcjami wystąpili: ordynator Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Głyda, koordynatorka Drużyny Szpiku w Poznaniu Maria Homan, teolog Sławomir Ślak oraz Renata Maternik, która 15 lat temu przeszła przeszczep serca.
Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła XII edycję kampanii „Transplantacja jestem na TAK!”; w jej ramach planuje się między innymi organizowanie punktów informacyjnych w szkołach średnich, sołectwach, w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie oraz w galerii handlowej Borek, na ulice miasta wyruszą młodzieżowi liderzy zdrowia, którzy rozdawać będą materiały informacyjne przybliżające idee transplantacji, gadżety promocyjne oraz słodkości. Ponadto, jak zawsze w Zespole Szkół nr 1 odbywać się będą pogadanki na tematy związane z transplantologią.
W gronie młodzieżowych liderów zdrowia znaleźli się w tym roku: Kornelia Mrula, Daria Musiała, Sandra Bangnowska, Ewa Piotr, Jan Hurny, Daria Picher, Adrianna Haziak i Kacper Kiczka. Młodzież pracuje pod okiem inicjatorki i koordynatorki kampanii  Doroty Pilarskiej.

Sprawdź również