AktualnościWszystkie

Szlachetna Paczka – Weekend Cudów

Weekend Cudów 21 edycji Szlachetnej Paczki już za nami – od piątku 10 grudnia 12 wolontariuszy i 8 kierowców pracowało, by wszystkie prezenty ofiarowane potrzebującym przez 1542 darczyńców z terenu powiatu ostrzeszowskiego trafiły do swoich adresatów. W sumie deklarowana wartość paczek dla wszystkich 34 rodzin wyniosła w tej edycji aż 142 672 zł!
Jak podkreśla lider rejonu ostrzeszowskiego Krzysztof Wąsala, ostatnie dwa dni dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki były podsumowaniem prawe półrocznej pracy.
To właśnie w weekend cudów na twarzach wielu rodzin zawitała radość, czasem łzy szczęścia, to właśnie w tych dniach wolontariusze dzięki hojności darczyńców mogli obdarować wiele rodzin, zapewniając czasem nawet ich podstawowe potrzeby, które dla nas wydają się normą, a dla nich są często tylko marzeniami niemożliwymi do spełnienia. Podczas 21 edycji, a 9 w powiecie ostrzeszowskim dzięki zaangażowaniu wielu ludzi pozyskaliśmy aż 41 historii rodzin, z czego 34 zakwalifikowaliśmy do programu Szlachetna Paczka. Deklarowane wartości paczek były zróżnicowane w zależności od potrzeb rodziny i wynosiły od 850 zł do nawet 25000 zł dla jednej rodziny – podsumowuje Krzysztof Wąsala.
Centrum logistyczne Szlachetnej Paczki mieściło się jak zawsze w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. To tutaj darczyńcy przywozili swoje paczki dla potrzebujących i stąd wyruszały samochody zapakowane prezentami. Tutaj też wolontariusze mogli usiąść przy kawie i nacieszyć się efektami swoje ciężkiej pracy. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej, nie mogło odbyć się zwyczajowe, podsumowujące akcję, spotkanie darczyńców i wolontariuszy.


Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content