AktualnościWszystkie

Święto Wojska Polskiego

Kombatanci, żołnierze, harcerze, przedstawiciele służb, inspekcji i straży oraz organizacji społeczno-politycznych, parlamentarzyści i samorządowcy wzięli udział w powiatowych obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 98 rocznicy bitwy warszawskiej, jakie odbywały się 14 sierpnia na ostrzeszowskim rynku.
Zebraliśmy się dzisiaj na ostrzeszowskim rynku, by dać świadectwo patriotyzmu i szacunku dla historii Rzeczypospolitej Polskiej, by uczcić pamięć tych, którzy poświęcili zdrowie i życie w imię niepodległości i jedności ojczyzny.
Dzisiejsze uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego przypominają nam o takich wartościach, jak odwaga, honor, poświęcenie. Podkreślają też znaczenie pokoju i odpowiedzialności za losy obywateli i państwa. Doceniając wagę wolności i niepodległości, o którą nasz naród musiał walczyć na przestrzeni wieków, angażujmy się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, bierzmy aktywny udział w tworzeniu wspólnoty samorządowej i razem podejmujmy decyzje mające wpływ na codzienne życie w naszej małej ojczyźnie – mówił w swoim wystąpieniu wicestarosta ostrzeszowski Adam Mickiewicz.
Patriotyczne uroczystości zwieńczyło złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą generałowi Józefowi Hallerowi znajdującą się na frontowej ścianie ratusza oraz pod Pomnikiem Harcerzy, gdzie znajdują się urny z ziemią z miejsc walki i straceń harcerzy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content