AktualnościWszystkie

Stypendia edukacyjne

2 bony edukacyjne wartości 30 tysięcy złotych każdy otrzymał powiat ostrzeszowski od WSHIU Akademia Nauk Stosownych w Poznaniu. Stypendia przekazała założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług Magdalena Górska na ręce wicestarosty Zofii Witkowskiej 3 lutego podczas wizyty w Starostwie Powiatowym.

Bony edukacyjne są przeznaczone na sfinansowanie stacjonarnych studiów licencjackich dla dwóch uczniów ostrzeszowskich szkół średnich. O wyborze stypendystów zdecydują dyrektorzy szkół w porozumieniu  z Zarządem Powiatu.

WSHiU Akademia Nauk Stosowanych już po raz czwarty ufundowała 70 stypendiów dla uczniów wielkopolskich szkół średnich. Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. (…) Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój naszego regionu – podkreśla Magdalena Górska w liście intencyjnym do wielkopolskich starostów.

WSHiU Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr. Uczelnia kształci na kierunkach, które wiążą się z tradycyjną nazwą,  jak: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie czy logistyka, ale również takie, które z historyczną nazwą uczelni mają niewiele wspólnego, jak bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W tym roku uczelnia otrzymała również pozwolenie na prowadzenie dwóch nowych kierunków jakimi są pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content