Stypendia dla młodzieży powiatu ostrzeszowskiego

70 stypendiów dla zdolnej młodzieży, wartości ponad miliona złotych, ufundowała Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu, dwa trafiły do powiatu ostrzeszowskiego. Założycielka WSHiU Magdalena Górska przekazała czeki wysokości 15 tysięcy złotych każdy, ostrzeszowskiemu staroście. O wyborze stypendystów zdecyduje Zarząd Powiatu w porozumieniu z dyrektorami szkół ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego. Dzięki stypendiom dwaj młodzi ludzie będą mieli sfinansowane trzy lata studiów. Kolejne dwa stypendia mają trafić do naszego powiatu już we wrześniu.
Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie jest wkładem w rozwój naszego regionu – podkreśla Magdalena Górska.
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu jest nowoczesną uczelnią z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr.
Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej wynikającej z pandemii COVID-19 jesteśmy w okresie szybkiego i dynamicznego rozwoju. Wyższa Szkoła Handlu i Usług znakomicie poradziła sobie w nowej sytuacji, stawiając na innowacyjność, cyfryzację i edukację realtime online – czytamy w liście intencyjnym uczelni.
WSHiU kształci na kierunkach związanych z nazwą uczelni takich jak: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie i logistyka, a także na takich, które z historyczną nazwą uczelni mają niewiele wspólnego, jak np.: bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.