Starają się o nowe samochody

O dofinansowanie zakupu samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach realizowanego przez PFRON Programu wyrównywania szans między regionami ubiega się 6 placówek powiatu ostrzeszowskiego – wszystkie działające w powiecie Warsztaty Terapii Zajęciowej, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Kuźnicy Grabowskiej oraz prowadzony przez samorząd miasta i gminy ŚDS w Ostrzeszowie.
Realizatorem programu będzie samorząd powiatowy; decyzję o przystąpieniu do programu Zarząd  Powiatu podjął na dzisiejszym swoim posiedzeniu.
Wnioski o dofinansowanie muszą zostać złożone do końca lutego. Ze środków przeznaczonych na realizację programu udzielona może być pomoc w likwidacji barier transportowych. Nasze placówki zamierzają kupić dziewięcioosobowe busy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, do których maksymalna kwota dofinansowania wynosi 90 tysięcy złotych.