AktualnościWszystkie

Sportowa pasja sposobem na życie

Człowiek z pasją, dla którego nie istnieją żadne bariery – niedowidzący biegacz i cyklista – Andrzej Jen odwiedził wczoraj ostrzeszowskiego starostę.
Andrzej Jen z Racławic (gmina Kraszewice) jest skromnym człowiekiem, na wizytę u starosty namówiła go sekretarz ostrzeszowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych Grażyna Zaremba. Mimo, że jest osobą doświadczoną przez los, pan Andrzej zachowuje pogodę ducha i nie traci radości życia, a pomaga mu w tym sport – rower,  bieganie i karate (sportowiec może się poszczycić czarnym pasem). Pan Andrzej zjeździł na rowerze Polskę wzdłuż i wszerz; stara się nie tracić okazji do udziału w rajdach i zawodach biegowych, zarówno lokalnych, jak i rangi ogólnopolskiej.
Starosta Lech Janicki nie ukrywał uznania dla sportowca; oprócz gratulacji przekazał mu pakiet promocyjny oraz talon upominkowy. W spotkaniu z niezwykłym pasjonatem udział wzięła także wicestarosta Zofia Witkowska oraz kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adam Mickiewicz, a także gościnnie – wiceburmistrz Ostrzeszowa Barbara Gmerek.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content