WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Smaczne fraszki i blubraszki – konkurs

Instytut Skrzynki organizuje regionalny konkurs poetycki z okazji 230 rocznicy urodzin Aleksandra Fredry.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie humorystycznej fraszki, rymowanki i blubraszki, czyli rymowanki w gwarze poznańskiej, o szeroko pojętej tematyce regionalnych kulinariów, w tym o kuchni wielkopolskiej, historiach i sytuacjach związanych z lokalnymi zwyczajami kulinarnymi i tradycjami, w których kulinaria stanowią istotny element.

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Wielkopolski powyżej 12 roku życia. Zgłoszenia będą oceniane w dwóch kategoriach:

• 12 – 16 lat
  • powyżej 16 lat

Ważne terminy:
10 czerwca 2023 r. – przesyłanie zgłoszeń
20 czerwca 2023 r. – ogłoszenie wyników

Na laureatów – autorów trzech najwyżej ocenianych fraszek, czekają nagrody:
– upominki od Powiatu Poznańskiego
– vouchery na wydarzenia kulturalne lub kulinarne w Dworze Skrzynki, pl. Parkowy 1, do zrealizowania do 31.12.2023 roku. Więcej informacji o Dworze znajduje się na stronie www.dworskrzynki.pl

Wszystkie najciekawsze i wyróżnione fraszki, rymowanki i blubraszki, będą opublikowane na stronach internetowych powiatu poznańskiego oraz na www.instytutskrzynki.pl www.smakipowiatupoznanskiego.pl.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3y3g8qO

xr:d:DAFXc5-JZZ8:181,j:47969202739,t:23030212
Konkurs na przepis kulinarny – Plakat wer 1