AktualnościWszystkie

Ślubowanie radnych

VI sesja Rady Powiatu odbyła się po ponadmiesięcznej przerwie w pracach Rady. Przypomnijmy, że z dniem 11 lutego wygasły mandaty ośmiu radnych z okręgu wyborczego nr 2 obejmującego miasto i gminę Mikstat, miasto i gminę Grabów nad Prosną oraz gminy: Czajków, Doruchów i Kraszewice. W związku z postanowieniem Sądu Okręgowego w Kaliszu w okręgu tym konieczne było ponowne przeliczenie głosów, w wyniku czego z Rady odszedł przewodniczący Walenty Okoń, a jego miejsce zajął Tomasz Maciejewski.
W związku z wcześniejszym wygaśnięciem mandatów, należało ponownie wręczyć zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożenie ślubowania. Zaświadczenia wręczył przewodniczący komisji wyborczej – sekretarz powiatu Ireneusz Jeziorny. Następnie ósemka radnych złożyła ślubowanie następującej treści:
„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów państwa polskiego, czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”. Ślubowanie złożyli: Radosław Gatkowski, Stefan Hebisz, Ewa Kubiak, Tomasz Maciejewski, Jerzy Mucha, Marianna Powązka, Katarzyna Sójka i Ignacy Śmiatacz.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content