Rozstrzygnięto konkurs na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze

33 uczniów z 4 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego wzięło udział w konkursie plastycznym na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze w 2019 roku. Zasadniczym celem konkursu organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie było propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego; konkursowe plakaty miały odzwierciedlać pozytywne aspekty rodzicielstwa zastępczego i budować  pozytywny  wizerunek opieki zastępczej. Konkurs był kierowany do dzieci i młodzieży starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego.
Oto laureaci konkursu:
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Karina Pietrzak, klasa V, Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Grabowskiej.
II miejsce – Kinga Kulig, klasa IV, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie.
III miejsce – Oliwia Zimna, klasa VI b, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie.
W kategorii klas VII – VIII, III gimnazjum:
I miejsce Olga Jagielska klasa III c gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
II miejsce Wiktoria Sadowska klasa III b, gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
III miejsce Adam Piekarz, klasa VII b Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 14 maja o godzinie 11:00 w siedzibie PCPR w Ostrzeszowie.
Wszystkie konkursowe prace będą prezentowane w m.in. bibliotece publicznej oraz w Ostrzeszowskim Centrum Kultury.