Rozmowy o Europie – Blankenburg Harz

„Rozmowy o Europie w Saksonii-Anhalt” – pod takim tytułem w Blankenburgu odbyła się publiczna debata z udziałem ostrzeszowskiego starosty.
– Gdzie się znajdujemy? – Jak Europa musi się zmienić? – Czego oczekujemy od Unii Europejskiej? – Jaką rolę może i powinna odgrywać Europa w czasach przełomu? – Jakie znaczenie mają te kwestie dla nas w Saksonii-Anhalt? – to pytania, na jakie próbowali odpowiedzieć uczestnicy dyskusji. Obok ministra ds. europejskich w Niemczech Rainera Robra oraz członka Komisji Europejskiej Bernharda Schnittgera, głos w dyskusji zabrał ostrzeszowski starosta Lech Janicki. Do udziału w debacie starostę zaprosił burmistrz Blankenburga (miasta partnerskiego powiatu ostrzeszowskiego) Heiko Breithaupt.