Rekreacyjny ogród W ZS nr 2

Sztafeta 100 kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości, otwarcie ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego oraz ślubowanie klas pierwszych – 10 października był dynamicznym dniem w Zespole Szkół nr 2.
10 dziesięcioosobowych sztafet pokonało 10 okrążeń po nowo wybudowanej tartanowej bieżni, by uczcić setną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu udział wzięli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. Start biegu nastąpił tuż po uroczystym otwarciu obiektu rekreacyjnego przy Zespole Szkół nr 2. Przypomnijmy, w czerwcu tego roku przy szkole powstała zewnętrzna siłownia, plac do minigolfa, trzytorowa bieżnia oraz plac do gry w siatkówkę plażową. Wszystko w otoczeniu ozdobnych drzew i krzewów.  Całkowity koszt projektu wyniósł 278 829 zł, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych (w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020) wyniosło 177 419 zł, a wkład własny 101 000 zł. Środki pozyskano dzięki wnioskowi złożonemu przez Starostwo  Powiatowe do Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania, który został pozytywnie rozpatrzony w postępowaniu konkursowym. Dlatego też przy przecięciu wstęgi nie mogło zabraknąć przedstawicieli samorządu powiatowego – starosty Lecha Janickiego i wicestarosty Adama Mickiewicza, autorki wniosku, dzięki któremu powiat uzyskał dofinansowanie – Ludmiły Cieślarczyk i dyrektor Biura OLGD Anny Mądrej, a także dyrektorów  Zespołu Szkół nr 2 – byłego dyrektora Witolda Jakubczyka i obecnego – Ziemisława Szmaja.
Po otwarciu obiektu i starcie niepodległościowej sztafety w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 odbył się uroczysty apel, w trakcie którego uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
Przyrzekam uroczyście:
– uczciwie spełniać obowiązki uczniowskie,
– szanować pracę innych ludzi,
– być prawdomównym i wiernym przyjętym przez szkołę ideałom,
– nie czynić nic co mogłoby splamić dobre imię szkoły, społeczności do której należę od tej chwili – oto tekst roty, jaki wygłosili pierwszoklasiści Zespołu Szkół nr 2.