AktualnościWszystkie

Rekreacja dla seniorów

Nowoczesne miejsce do rekreacji i odpoczynku dla seniorów ma powstać przy Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach. Stowarzyszenie Senior ubiega się o środki unijne na ten cel.

Nowoczesne miejsce do rekreacji i odpoczynku dla seniorów ma powstać przy Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach. Stowarzyszenie Senior ubiega się o środki unijne na ten cel.
Stowarzyszenie zamierza w parku w Marszałkach wybudować fontannę ogrodową, która będzie zasilana pompą ładowaną energią słoneczną. Nowy element małej architektury parkowej będzie podświetlony lampami solarnymi i diodami ledowym, co wyeksponuje oryginalność parku. Wokół fontanny staną ławeczki. Pomysłodawcy liczą, że dzięki planowanej inwestycji park stanie się miejscem, w którym wolny czas w otoczeniu zieleni będą spędzać nie tylko domownicy DPS-u, ale także mieszkańcy Marszałek. W nowo utworzonym miejscu rekreacji i odpoczynku będą się odbywać spotkania kulturalne, a także cykliczne zawody sportowo-rekreacyjne pn. „Senioriada – Igrzyska Seniorów”.
Czteropoziomowa fontanna z panelem fotowoltaicznym będzie utrzymana w stylistyce antycznej. Wokół niej zostanie rozstawionych 18 drewnianych ławek na żeliwnych stelażach i tyle samo stylizowanych stalowych koszy na śmieci. Całość ma kosztować nieco ponad 26 tysięcy złotych.
Stowarzyszenie Senior złożyło wniosek do Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania o powierzenie grantu na realizację przedsięwzięcia w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Stowarzyszenie liczy na wsparcie w wysokości 20 tysięcy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content