Rekord Sztabu WOŚP w Grabowie nad Prosną!

28.700,20 zł, czyli o 9 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym zebrał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Harcerski Sztab Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów z siedzibą w Grabowie nad Prosną. Na tę kwotę złożyła się kwesta prowadzona przez harcerzy z drużyn w Grabowie, Mikstacie, Bukownicy i Rogaszycach, a także licytacja wielkoorkiestrowych gadżetów (między innymi kosza produktów regionalnych przekazanego na licytację przez wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz kolacji z burmistrzem Grabowa nad Prosną).
Przewodniczącą sztabu była dh Halina Nowak przewodnicząca Hufcowej Komisji Historycznej której pomagali: dh Katarzyna Pawlak drużynowa 6 WDH im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Doruchowie, dh Klaudia Grzesiak drużynowa GZ Mali Powstańcy w Mikstacie i dh Mariusz Ciechanowski komendant Hufca Ziemi Ostrzeszowskiej. Licytację, która odbyła się przed Koncertem Noworocznym na grabowskiej hali sportowej poprowadził dh komendant Mariusz Ciechanowski wraz z dh Haliną Nowak. Dziękujemy i gratulujemy!

Członkowie sztabu serdecznie dziękują darczyńcom oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Szczególne podziękowania harcerze kierują pod adresem właściciela Pizzerii Grande Pizza Bogaty Smak z Grabów Wójtostwa 43B, który ufundował wolontariuszom całodzienne dostawy pizzy. Dzięki niemu nikt nie wyszedł z siedziby sztabu głodny.