Regionalny Konkurs Fotograficzny dla Młodzieży „Moje miejsce, mój czas” – znamy laureatów

Uroczysty finał III Regionalnego Konkursu Fotograficznego „Moje miejsce, mój czas” odbył się dzisiaj w południe w ostrzeszowskiej bibliotece publicznej.
Swój werdykt zaprezentowali jurorzy: prof. Piotr Chojnacki z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i artysta fotografik Stanisław Kulawiak – ZPAF, Ostrzeszów (na finał nie mógł przybyć trzeci juror –  art. fotografik Krzysztof Kowalski – ZPAF, Wrocław). Do konkursu zakwalifikowano 221 prac 47  autorów – w pierwszej kategorii 157 prac 27 autorów, a w drugiej 64 prace autorstwa 20 młodych fotografików.
Kategoria – szkoły podstawowe:
I nagroda: Anita Mikołajczyk (Ostrzeszów) – cykl: „Czarno-biały Ostrzeszów,
II nagroda: Julia Mądra (Ostrzeszów) – „Piękna Prosna oraz „Jesienny park”,
III nagroda: Julia Wieścicka (Ostrzeszów) – ”Zdjęcia październikowe”,
Nagroda specjalna: Piotr Kosmala (Ostrzeszów) – cykle: „Po drugiej stronie”, „Krajobraz z basztą”,
Nagroda specjalna: Michalina Skorupska (Grabów nad Prosną) – „Król Duch”.
Wyróżnienia:
Katarzyna Chudzińska (Smolniki) – „Moja okolica, moje życie”
Zuzanna Nowicka (Ostrzeszów) – cykl „Ślady przeszłości”,
Marta Rudnik (olszyna) – moja najbliższa okolica”.
Kategoria – szkoły ponadpodstawowe:
I nagroda – nie przyznano,
II nagroda – Michał Pietrzak (Galewice) – „Kłoda”, „Most”, „Nad brzegiem”,
III nagroda – Oliwier Kłos (Ostrzeszów) – „Kościółek”.
Wyróżnienia:
Wiktoria Ditfeld (Ostrzeszów) – „Dziki”,
Julia Kubiś (Galewice) – „U źródeł Prosny”,
Julia Rasiak (Kaliszkowice Kaliskie)- cykl „Dożynki”.
Uzdolnionym młodym fotografikom pogratulował ostrzeszowski starosta Lech Janicki.
Wystawę pokonkursową do końca listopada można oglądać w holu ostrzeszowskiej biblioteki.
Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Regionalny Ośrodek Dokumentacji Wieża 1916, powiat ostrzeszowski, miasto i gmina Ostrzeszów oraz Biblioteka Publiczna im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie, przy współpracy merytorycznej i artystycznej Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików we Wrocławiu.