Rada Powiatu użyczyła teren pod budowę miejsca rekreacji dla seniorów

Stowarzyszenie Senior w Marszałkach chce zbudować nowoczesne miejsce do rekreacji i odpoczynku dla seniorów. Stowarzyszenie pozyskało już spory grant na realizację przedsięwzięcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, teraz Rada Powiatu wyraziła zgodę na przekazanie w użyczenie Stowarzyszeniu Senior w Marszałkach części nieruchomości o powierzchni nieco ponad 35 arów na 6 najbliższych lat (działka pozostaje obecnie w trwałym Zarządzie Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach). Dzięki temu w parku w Marszałkach niebawem zostanie wybudowana fontanna ogrodowa, która będzie zasilana pompą ładowaną energią słoneczną. Nowy element małej architektury parkowej będzie podświetlony lampami solarnymi i diodami ledowymi. Wokół fontanny staną ławeczki. Dzięki planowanej inwestycji park stanie się miejscem, w którym wolny czas w otoczeniu zieleni będą spędzać nie tylko domownicy Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach, ale także mieszkańcy wsi. Planuje się, że w nowo utworzonym miejscu rekreacji i odpoczynku będą się odbywać spotkania kulturalne, a także cykliczne zawody sportowo-rekreacyjne, między innymi Igrzyska Seniorów Senioriada. pn. „Senioriada – Igrzyska Seniorów”.

Radni nie mieli żadnych wątpliwości, co do zasadności przedsięwzięcia i uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w użyczenie terenu Stowarzyszeniu Senior, podjęli jednogłośnie.