AktualnościWszystkie

Rada Powiatu uchwaliła Powiatowy program terapeutyczny dla sprawców przemocy w rodzinie

Powiatowy program psychologiczno-terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie na lata 2018-2020 zakłada pogłębienie działań prowadzonych ze sprawcami przemocy w rodzinie w ramach  obowiązującego Programu korekcyjno-edukacyjnego, jaki Rada Powiatu uchwaliła w marcu 2016 roku.
Celem działań psychologiczno-terapeutycznych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie jest zmiana nieprawidłowych związanych ze stosowaniem przemocy wzorców zachowania na konstruktywne, oparte na szacunku i empatii, w szczególności poprzez zwiększenie samoświadomości, i samoregulacji, a także nabywanie, rozwijanie i utrwalanie prawidłowych wzorców komunikacji z osobami najbliższymi.
W założeniu program ma doprowadzić do wzięcia odpowiedzialności za swoje uczucia i zachowanie, nauki kontroli emocjonalnej, rozwoju zachowania prospołecznego, rozpoznawania wzorców interakcji oraz nauki/rozwoju/utrwalenia konstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Istotnym efektem programu ma być także rozwój empatii oraz umiejętności przyjmowania cudzej perspektywy.

Pełen  tekst nowo uchwalonego dokumentu znajduje się tutaj: Powiatowy program psychologiczno-terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie na lata 2018-2020

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content