Punkt Szczepień Powszechnych w Grabowie nad Prosną gotowy

20 kwietnia przedstawiciele Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu wizytowali nowo utworzony Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej w Grabowie nad Prosną. Obiekt spełnia wszystkie wymagania NFZ i został zatwierdzony do szczepień. Pozytywną opinię o punkcie wydała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrzeszowie.
Hala pełniąca funkcję punktu szczepień została podzielona na:
– punkt przyjęć
– strefę oczekiwania
– strefę szczepienną, w której wydzielono: punkt badań lekarskich, 4 stanowiska szczepień oraz  2 stanowiska rejestracji
– strefę poszczepienną.

Do punktu będą mogły zarejestrować się osoby z aktywnym e-skierowaniem. Szczepienia będą odbywać się zgodnie z Narodowym Programem Szczepień.
Czekamy już tylko za wydaniem oficjalnej zgody na rozpoczęcie szczepień i pierwszą dostawę szczepionek – podkreśla pełnomocnik starosty ds. szczepień Aleksandra Mucha.
Informacje dotyczące procesu rejestracji zostaną przekazane w późniejszym terminie.
Do akcji szczepień w punkcie w Grabowie nad Prosną oddelegowano ośmiu żołnierzy WOT z dowódcą Grzegorzem Gatkowskim na czele.